Jak mówi stare góralskie przysłowie: ludzie dzielą się na tych co robią backupy, i tych co je będą robić. Tym samym przedstawiam mój super prosty skrypt do backupowania systemu.
#!/bin/bash ionice -c3 nice tar -cvpO \ --exclude=/home/chaos/.VirtualBox/Machines \ --exclude=/tmp/swap \ --exclude=/home/pub \ --exclude=/usr/portage \ --exclude=/usr/src \ --exclude=/var/log \ --exclude=/var/tmp/distfiles \ --exclude=/var/tmp/swap1 \ /bin/ /boot/ /etc/ /home/ /lib/ /opt/ /sbin/ /usr/ /var/ \ | 7z a -t7z -m0=lzma -mx=9 -mfb=64 -md=32m -ms=on -p -si \ backup.tar.7z
Analiza zgodnie z kolejnością: odpalenie na niskim priorytecie I/O i procesora potoku tar-ującego do stdout. Zakładam paręnaście excludów na katalogi i podkatalogi których nie chcę backupować, definiuję katalogi główne do backupu. wyjście z tara kieruję na potok wejściowy pakera 7z który działa z maksymalną kompresją i szyfrowaniem wynikowego archiwum o nazwie backup.tar.7z. Używam tara bo tar zachowuje więcej parametrów plików niźli 7z by zrobił.
Z przeprowadzonych subiektywnych testów, 7z pakuje z większym ratio niż gzip czy bzip, chociaż robi to dłużej.
Analiza zgodnie z kolejnością: odpalenie na niskim priorytecie I/O i procesora potoku tar-ującego do stdout. Zakładam paręnaście excludów na katalogi i podkatalogi których nie chcę backupować, definiuję katalogi główne do backupu. wyjście z tara kieruję na potok wejściowy pakera 7z który działa z maksymalną kompresją i szyfrowaniem wynikowego archiwum o nazwie backup.tar.7z. Używam tara bo tar zachowuje więcej parametrów plików niźli 7z by zrobił. Z przeprowadzonych subiektywnych testów, 7z pakuje z większym ratio niż gzip czy bzip, chociaż robi to dłużej.
You actually make it seem really easy with your presentation however I in finding this topic to
be really something which I feel I would by no means understand.
It kind of feels too complex and very extensive
for me. I am looking ahead for your subsequent publish, I’ll try to get the dangle of it!