Bede grał w GRE!

Parafrazując klasyczny film na youtube, nie będzie to jednak Tomb Raider 😉

Zafascynował mnie natomiast projekt pt. Tricku Truck czyli symulator jazdy ciężarówką.

Gra polega na jazdą ciężarówką w zestawie z przyczepą. Bardzo fajnie odwzorowana jest fizyka jazdy i zachowania z całym otoczeniem świata. Gra mimo że jest dość prosta oferuje mnóstwo miodnej rozrywki z uwagi na mnogość plansz stworzonych przez samych użytkowników. Poziomy obfitują w zagadki logiczne, zręcznościowe, wyzwania czasowe i zmagania z precyzją sterowania. W wersji demo dostępny jest tylko jeden pojazd w konfiguracji: ciągnik i długa naczepa. Pełna wersja dodaje do tego parę różnych kombinacji ciągników i naczep oraz innych pojazdów. Nadrzędnym celem każdego z poziomów jest pokonanie przeszkód na trasie i dowiezienie >50% ładunku do punktu docelowego.
Niesamowitą frajdę sprawia samo poruszanie się naszym pojazdem, szczególnie że cały czas należy myśleć o długiej i ciężkiej naczepie z ładunkiem. Łatwo jednakże nie jest; możemy się rozbić kompletnie, stracić przyczepność kół napędowych, zablokować przyczepę, urwać niejedno koło, pozbyć się ładunku oraz spaść w przepaść. Ba, już samo obserwowanie unicestwiania naszego pojazdu daje niemałą satysfakcję.

PS. Ponadto Tricky Truck działa pod Wine 😉

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>